Acaip Hayvanlar Balıklar Blog

Pacu

İnsana benzeyen dişleri ile dikkat çeken bir balık türüdür. Görüntüsü pirana ile karıştırılmaktadır. Farkları ise alt çeneleridir.

Pacu Balığı Ve Özellikleri

Kendi türüne ve insanlara karşı saldırgan değildir. Her ne kadar güçlü çenesi ve büyük dişleri olsa da, onları insanlar ve kendi türü için kullanmaz. 22°C – 28°C sıcaklıklarda yaşamayı severler. Boyutları en fazla 100 santimetre kadardır. Yumuşak ve orta sertlikte (5.0 – 7.8 Ph) yaşarlar. Piranalar ile sıkça karıştırılan bu balıklar piranalara göre oldukça barışçıldır. Genel olarak meyve ve sebzelerle beslenirler. Alt çenesinin hafif geride olması, piranalar ile ayrıt edilebilmesini kolaylaştırmaktadır.

Pacu Balığı Besleme

Akvaryumlarda beslenebilir ancak bu balıklar için standart akvaryum yeterli olmazken büyük akvaryumlarda rahatça yetiştirilebilir. Ancak beslerken dikkatli olunmalıdır. Çünkü stresli olduğunda akvaryumdan atlayabilmektedir. Bu sebepten, bulunduğu akvaryumun üzeri kesinlikle kapalı olmalıdır. Akvaryumda bitkiyi severler ve kendi boyutlarında balıklar ile beraber bakılmalıdır. Yavrularının benekleri bulunur. Akvaryumunda beslemek isteyenler, ev akvaryumunda kolay bakılamayacağını unutmamalıdırlar.

Yorum Ekle !

Yorum Ekle !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En son…

Merhaba !

Buralardayız !